Opublikowane dnia

Częste przerwy w działaniu witryny internetowej i ich wpływ na reputację biznesu

Częste przerwy w działaniu witryny internetowej i ich wpływ na reputację biznesu
Autorzy
  • avatar
    Nazwa
    webh.pl
    Twitter

Od lat mawia się, że jeśli nie ma Cię w Internecie, to znaczy, że nie istniejesz. Strona internetowa stała się nieodłączną częścią budowanej rozpoznawalności. Dlatego też, zapewnienie stabilnego działania i niezawodności strony internetowej, jest kluczowe dla utrzymania pozytywnego wizerunku firmy oraz zadowolenia odbiorców. W niniejszym artykule przedstawimy dane i informacje dotyczące negatywnego wpływu częstych przerw w działaniu strony www na odbiorców oraz postrzeganie biznesu.

Utrata potencjalnych klientów

Częste przerwy w działaniu witryny prowadzą do utraty potencjalnych klientów. Według badań przeprowadzonych przez firmę Akamai Technologies, 47% konsumentów oczekuje, że strona internetowa załaduje się w ciągu 2 sekund. Jeśli witryna nie działa lub działa wolno, użytkownicy są skłonni opuścić stronę i skorzystać z usług konkurencji. Według tych samych badań, jednosekundowe opóźnienie w czasie ładowania strony może skutkować 7% spadkiem konwersji.

Złe doświadczenie użytkownika

Częste przerwy w działaniu witryny powodują frustrację u użytkowników. Długie czasy ładowania, błędy serwera i niedostępność treści mogą prowadzić do negatywnego doświadczenia użytkownika. Według Google, 53% użytkowników opuszcza witrynę, jeśli ładowanie trwa dłużej niż 3 sekundy. Złe doświadczenie użytkownika może wpływać na ich postrzeganie marki i może skutkować utratą zaufania.

Spadek pozycji w wynikach wyszukiwania

Algorytmy wyszukiwarek, takie jak Google, biorą pod uwagę wydajność witryny przy ustalaniu jej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jeśli witryna jest często niedostępna lub działa wolno, może to wpływać na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Spadek pozycji może prowadzić do mniejszej widoczności wśród potencjalnych klientów i utraty ruchu organicznego.

Negatywny wizerunek marki

Częste przerwy w działaniu witryny mogą negatywnie wpływać na wizerunek marki. Użytkownicy oczekują, że firmy utrzymują wysoki poziom profesjonalizmu i niezawodności. Jeśli witryna nie działa, może to być postrzegane jako oznaka słabej jakości usług lub braku zaangażowania firmy w obsługę klienta. Negatywny wizerunek marki może prowadzić do utraty lojalności klientów i negatywnych opinii na temat firmy w mediach społecznościowych.

Jak temu zapobiec?

W webh.pl gwarantujemy 99,9% dostępności Twojej witryny. Każdego dnia dbamy także o to, aby witryna działała szybko i niezawodnie. Chętnie pomożemy Ci sprawić, aby Twoja witryna mogła działać jeszcze szybciej. Weryfikujemy jednak zawsze jak działają witryny przenoszone do nas przed i po migracji - w niemalże 100% przypadków następuje zauważalny wzrost wydajności witryny, co przy bardzo wysokiej niezawodności pozwoli zniwelować wszystkie wyżej widoczne przesłanki i potencjalne problemy.

Podsumowanie

Częste przerwy w działaniu witryny internetowej mogą negatywnie wpływać na odbiorców i ich postrzeganie biznesu. Wpływ ten przejawia się w utracie potencjalnych klientów, złym doświadczeniu użytkownika, spadku pozycji w wynikach wyszukiwania oraz negatywnym wizerunku marki. Dlatego ważne jest, aby inwestować w odpowiednią infrastrukturę technologiczną i monitorować działanie witryny w celu zapewnienia jej niezawodności i efektywności. W webh dostajesz to w pakiecie - sprawdź już teraz jak Twoja strona zadziała na naszym hostingu, w którym możesz przetestować wydajność i niezawodność aż przez 90 dni za 1 zł.

Wydajny Hosting w chmurzeSprawdź już dziś!

Komentarze